Sarnafil® TS 77-15
Sarnafil® TS 77-15 (kalınlık 1.5mm) EN 13956’ya uygun polyester file taşıyıcılı, çok katmanlı, UV ışını stabilizatörü, alev geciktirici içeren yüksek kalite esnek poliolefin (FPO) esaslı, cam elyaf donatı içeren sentetik çatı su yalıtım membranıdır.<br /> Sarnafil® TS 77-15, her türlü küresel iklim koşulunda kullanılmak için tasarlanmış, sıcak hava ile kaynaklanabilen, UV dayanımlı çatı su yalıtım membranıdır. Sarnafil® TS 77-15 boyutsal stabilite için cam elyaf donatı içerirken aynı zamanda polyester file taşıyıcı sayesinde yüksek mukavemete sahiptir.
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Yırtılma Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 300 N enine (cmd)2) ≥ 300 N 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Derz Yırtılma Direnci | ≥ 500 N/50 mm (EN 12316-2) |
| Derz Sıyrılma Direnci | Hasar tipi: C, derzde hasar yok (EN 12316-2) |
| UV Dayanımı | Geçti (> 5000 h / grade 0) (EN 1297) |
| Bitki Kök Dayanımı | Geçti (EN 13948) |
| Çekme Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 1000 N/50 mm enine (cmd)2) ≥ 900 N/50 mm 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Su Geçirimsizlik | Geçti (EN 1928) |
| Statik Yük Dayanımı | yumuşak yüzey ≥ 20 kg rijit yüzey ≥ 20 kg |
| Dış Ortam Yangın Performansı | (EN 1187) BROOF(t1) < 20° (EN 13501-5) |
| Uzama | boyuna (md)1) ≥ 13 % enine (cmd)2) ≥ 13 % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Boyutsal Stabilite | boyuna (md)1) ≤ |0,2| % enine (cmd)2) ≤ |0,1| % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Su İçeren Kimyasal Sıvıların Etkisi | İsteğe bağlı (EN 1847) |
| Dolu Dayanımı | rijit yüzey ≥ 20 m/s esnek yüzey ≥ 30 m/s |
| Bitüme Temas | Geçti3) (EN 1548) 3) Sarnafil® T bitümle uyumludur. |
| Yangına Tepki | Sınıf/ Class E (EN ISO 11925-2, EN 13501-1 göre sınıflandırma) |
| Darbe Dayanımı | sert yüzey ≥ 700 mm yumuşak yüzey ≥ 900 mm |
| Düşük Sıcaklıkta Katlanabilirlik | ≤ -35 °C (EN 495-5) |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Kullanım
Su yalıtımı membranı olarak: Mekanik sabitlemeli sistemlerde.
Avantajlar
Uzun yıllar performansını korur.Farklı renkler yapılabilir.Sürekli UV etkisine dayanım.İçerisindeki cam elyaf donatı ile yüksek boyutsal stabilite.Sürekli rüzgar etkisine dayanım.Tüm yaygın çevresel etkilere karşı dayanım.Mikro organizmalara karşı dayanım.Bitki kökü dayanımı.Eski bitümle uyum.Alevsiz, sıcak hava kaynağı kullanımı.Geri dönüşümlü.
ÇEVRESEL BILGILER
LEED v4 SSc 5 (Opsiyon 1): Isı Adası Azaltma - Tavan (sadece trafik beyazı) onayı.LEED v4 MRc 2 (Opsiyon 1): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu - Çevresel Ürün Beyanları onayı.LEED v4 MRc 3 (Opsiyon 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu - Hammaddelerin Sağlanması onayı.LEED v4 MRc 4 (Opsiyon 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu - Malzeme Bileşenleri onayı.LEED v2009 SSc 7.2 (Opsiyon 1): Isı Ada Etkisi - Çatı onayı.LEED v2009 MRc 4 (Opsiyon 2): Geri dönüştürülmüş içerik onayı.IBU- Çevresel Ürün Beyanı (EPD) mevcuttur.
ONAYLAR / STANDARTLAR
CE Markalaması ve Ürün Performans Beyanı EN13956 - Çatı su yalıtımı için polimerik membranUygunluk testi Sarnafil® G 410-TS-77, FM Onayı, Sertifika No. 3047304
Ürün Deklarasyonu
EN 13956
Kimyasal Yapı
Esnek poliolefin (FPO)
Raf Ömrü
Üretim tarihinden itibaren 5 yıl.
Depolama Koşulları
Ürünler orjinal ambalajında, açılmamış, hasar görmemiş, kuru ortamda ve sıcaklığın +5 °C ile +30 °C aralığında, yatay pozisyonda depolanmalıdır. Paletleri malzemelerin üzerine koymayınız. Taşıma sırasında paletlerin altında farklı malzemeler olmamalıdır.
Görünen Bozukluklar
Geçti (EN 1850-2)
Etkili Kalınlık
1,5 mm (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Düzlük
≤ 30 mm (EN 1848-2)
Yassılık
≤ 10 mm (EN 1848-2)
Birim Alan için Ağırlık
1,56 kg/m² (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Uyumluluk
Sarnafil® TS 77-15 çatı kaplamasına uygun tüm ısı yalıtımı ve tesviye katmanlarıyla kullanılabilir. Ayırıcı katman gerekmez. Sarnafil® TS 77-15 direkt olarak mevcut, temizlenmiş, seviyeli bitümlü çatı örtüsünün üzerine uygulanabilir. Membran yüzeyinde renk değişiklikleri bitüm ile doğrudan temas durumunda ortaya çıkabilir.
Dış Ortam Hava Sıcaklığı
-20 °C min. / +60 °C maks.
Yüzey Sıcaklığı
-30 °C min. / +60 °C maks.