
DELTA®-NP DRAIN
Jeokompozit Drenaj Levhalarının, koruma levhalarından çok önemli bir farkı, Jeotekstil keçeli yüzünün daima toprak tabakaya (suyun geleceği yöne) bakacak şekilde döşenmesidir. Bunun sebebi, üzerine kaynaklı jeotekstil tabakanın toprağı filtreleyerek suyun kabarcıklar arasından süzülmesini sağlamasıdır.
DELTA ® -NP DRAIN gibi Jeokompozit Drenaj Levhaları, kaynaklanmış jeotekstil tabakaları sayesinde ince toprak partiküllerini filtreleyerek kabarcıklı yapının çamurla kapanmasını engeller ve mevcut suyu güvenli bir şekilde drenaj borusuna aktararak uzaklaştıran bir sızdırma tabakası oluşturur. Böylece, temel duvarında yalıtımı ve dolayısıyla duvar ve içindeki donatıyı koruma işlevinin yanı sıra su ve nemi yan taraftaki topraktan alarak aşağıya iletme yoluyla dikey alan drenajı yaparlar.
Jeokompozit Drenaj Levhalarının en önemli avantajlarından bir diğeri de, örneğin DELTA®-NP-DRAIN ile DIN 18195-4 ve 6’ya göre geri dolgu işlemi için, hafriyat gibi yüksek geçirgenlik özelliğine sahip olmayan malzemelerin de kullanılabilmesidir. Bu durumda, ayrıca bir drenaj çakıl tabakasına ihtiyaç duyulmayacak, çıkan geri dolgu direkt olarak kullanılabilecektir.
Yalıtımlar üzerinde ikinci bir su geçirimsiz tabaka oluşturur. Sızıntı, katman ve yüzey sularının tüm yük durumları için koruma sağlar.
Yalıtımları noktasal yük ve toprak yerleşimlerine karşı korur.
Her tür su yalıtım tipi ile uyumludur.
Entegre kendinden yapışkanlı kenarı uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar, işçilik hatalarını minimize eder.
Üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili basınca dayanıklı kalıcı filtrasyon sağlar.
Su geçirimsiz betondan inşa edilmiş binalardaki yapı fiziği sorunlarını önler.
Entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenara sahiptir
Dörken Sistem head office / Dörken Sistem merkez ofis
Sanayi Mahallesi D-130 Yanyol Caddesi No: 179 İzmit / KOCAELİ / TÜRKİYE
Tel: +90 262 335 6116
Fax: +90 262 335 6117
E-mail: info@doerken-sistem.com
For your technical questions / Ürünlerimizle ilgili teknik sorularınız için
E-mail: teknik@doerken-sistem.com
For our export department / İhracat departmanımıza doğrudan ulaşabilirsiniz
export@doerken-sistem.com
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Kabarcık yüksekliği | 8 mm |
| Dayanıklılık (EN 13252 Ek B) | 25 senelik zaman dilimi zarfında, doğal toprakta, < 25 °C toprak ısısında, 4 ile 9 ph değerleri arasında maddeler ve/veya organizmalar etki etmediği sürece biyolojik ayrışıma uğramaz. |
| Jeotekstil su geçirgenliği | 8 · 10-2 m/s (EN ISO 11058) |
| Kabarcık yüksekliği | 8 mm |
| Rulo ölçüsü | 20 m x 2 m |
| Çekme mukavemeti | MD 11.9 / CMD 12.3 kN/m (EN ISO 10319) |
| Rulo ölçüsü | 20 m x 2 m |
| Isı dayanımı | - 30 °C ile + 80 °C |
| Çekme mukavemeti | MD 11.9 / CMD 12.3 kN/m (EN ISO 10319) |
| Düz bindirme kenarı | Entegre kendinden yapışkanlı kenar |
| Malzeme | Kahverengi HDPE kabarcıklı levha ve üzerine kaynaklı PP filtrasyon jeotekstili |
| Drenaj kapasitesi 20 kN/m2 yük altında | 1,9 · 10-3 m²/s (EN ISO 12958) |
| Malzeme | Kahverengi HDPE kabarcıklı levha ve üzerine kaynaklı PP filtrasyon jeotekstili |
| Isı dayanımı | - 30 °C ile + 80 °C |
| Basınç mukavemeti | yaklaşık 150 kN/m2 |
| Düz bindirme kenarı | Entegre kendinden yapışkanlı kenar |
| Drenaj kapasitesi 20 kN/m2 yük altında | 1,9 · 10-3 m²/s (EN ISO 12958) |
| Kabarcıklar arasındaki hava hacmi | 5.3 l/m2 |
| Kabarcıklar arasındaki hava hacmi | 5.3 l/m2 |
| Basınç mukavemeti | yaklaşık 150 kN/m2 |
| Jeotekstil su geçirgenliği | 8 · 10-2 m/s (EN ISO 11058) |
| Dayanıklılık (EN 13252 Ek B) | 25 senelik zaman dilimi zarfında, doğal toprakta, < 25 °C toprak ısısında, 4 ile 9 ph değerleri arasında maddeler ve/veya organizmalar etki etmediği sürece biyolojik ayrışıma uğramaz. |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Avantajlar
✓ Yalıtımlar üzerinde ikinci bir su geçirimsiz tabaka oluşturur. Sızıntı, katman ve yüzey sularının tüm yük durumları için koruma sağlar. ✓ Yalıtımları noktasal yük ve toprak yerleşimlerine karşı korur. ✓ Her tür su yalıtım tipi ile uyumludur. ✓ Entegre kendinden yapışkanlı kenarı uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar, işçilik hatalarını minimize eder. ✓ Üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili basınca dayanıklı kalıcı filtrasyon sağlar. ✓ Su geçirimsiz betondan inşa edilmiş binalardaki yapı fiziği sorunlarını önler. ✓ Entegre kendinden yapışkanlı bindirme kenara sahiptir