
DELTA®-NEOVAP 1500
Soğuk uygulanan, kendinden yapışan buhar kesici membran ve hava geçirimsiz katman olarak:
- düz ve eğimli çatılarda, çelik trapez çatı uygulamalarında
- havalandırmasız cephe konstrüksiyonlarında (beton duvar + buhar bariyeri + mineral yün ısı yalıtımı + Myral veya muadili gibi yalıtımlı cephe kaplaması) kullanılma uygundur.
Soğuk uygulanan, tam yüzeyli kendinden yapışan membrandır. Özellikle bindirme yerlerinde hızlı ve güvenli sızdırmazlık sağlar.
Bindirme kenarlarında sızdırmazlık için ilave yapıştırma malzemesi gerektirmez.
Yüksek su buharı direncine sahiptir (Sd > 1.500 m ve su buharı geçirgenliği < 0.000062 g / m² · h · mmHg).
Hava geçirmez: Q4Pa-surf oranı < 1,4 m³/(h · m²).
NF DTU 43.3’e uygundur. Trapez metal çatı konstrüksiyonlarında gereklilikler hakkındaki yönergeye göre; düşük ve orta nemli yaşam alanları için, kaplama altı sert zemin üzerinde, diğer gerekli bileşenlerin yanı sıra, buhar kesici membran kullanımı zorunludur.
Kolay uygulanabilir ve delinmeye karşı dayanıklıdır.
Kalorifik değeri düşüktür. Düşük ısı yüküne sahiptir (< 10.500 kJ/m²).
Zemin, yağ ve tozdan arındırılmış, kuru ve homojen olmalıdır (membrana zarar verebilecek pürüzler giderilmeli). Çelik trapez uygulamalarında membran, kirişlere paralel veya dik olarak her iki yönde de döşenebilir. Bindirmeler en az 10 cm yapılmalıdır.
Dörken Sistem head office / Dörken Sistem merkez ofis
Sanayi Mahallesi D-130 Yanyol Caddesi No: 179 İzmit / KOCAELİ / TÜRKİYE
Tel: +90 262 335 6116
Fax: +90 262 335 6117
E-mail: info@doerken-sistem.com
For your technical questions / Ürünlerimizle ilgili teknik sorularınız için
E-mail: teknik@doerken-sistem.com
For our export department / İhracat departmanımıza doğrudan ulaşabilirsiniz
export@doerken-sistem.com
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Birim ağırlık | yaklaşık 190 g/m² |
| Yangın sınıfı | E, EN 13501-1 |
| Çekme mukavemeti MD / CMD | 320 / 520 (-50 / +100 N/5 cm) |
| Hava geçirgenliği | 0 m^3/(h.m²) |
| Çekme mukavemeti MD / CMD | 320 / 520 (-50 / +100 N/5 cm) |
| Su buharı difüzyon direnci µ | > 7.500.000 |
| Sd Değeri | > 1.500 m, EN ISO 12572 |
| Sd Değeri | > 1.500 m, EN ISO 12572 |
| Isı dayanımı | -30°C ile +80°C |
| Rulo ağırlığı | yaklaşık 16 kg |
| Malzeme | Şeffaf HDPE, alüminyum ve soğuk uygulanan kendinden yapışan alt katman kombinasyonundan oluşan 3 katlı membran. Yapışkan yüzey üzerinde koruyucu folyo bulunur. |
| Hava geçirgenliği | 0 m^3/(h.m²) |
| Kalorifik ısı yükü | < 10.500 kJ/m² |
| Su buharı geçirgenliği | < 0,000062 g/m².h.mmHg |
| Rulo ağırlığı | yaklaşık 16 kg |
| Malzeme | Şeffaf HDPE, alüminyum ve soğuk uygulanan kendinden yapışan alt katman kombinasyonundan oluşan 3 katlı membran. Yapışkan yüzey üzerinde koruyucu folyo bulunur. |
| Birim ağırlık | yaklaşık 190 g/m² |
| Yırtılma direnci (çivi ile) MD / CMD | 130 / 150 (-30 / +50 N) |
| Su buharı difüzyon direnci µ | > 7.500.000 |
| Yırtılma direnci (çivi ile) MD / CMD | 130 / 150 (-30 / +50 N) |
| Rulo ölçüleri | 1,08 x 60 m (28 rulo/palet) |
| Rulo ölçüleri | 1,08 x 60 m (28 rulo/palet) |
| Kalorifik ısı yükü | < 10.500 kJ/m² |
| Isı dayanımı | -30°C ile +80°C |
| Yangın sınıfı | E, EN 13501-1 |
| Su buharı geçirgenliği | < 0,000062 g/m².h.mmHg |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Avantajlar
✓ Soğuk uygulanan, tam yüzeyli kendinden yapışan membrandır. Özellikle bindirme yerlerinde hızlı ve güvenli sızdırmazlık sağlar. ✓ Bindirme kenarlarında sızdırmazlık için ilave yapıştırma malzemesi gerektirmez. ✓ Yüksek su buharı direncine sahiptir (Sd > 1.500 m ve su buharı geçirgenliği < 0.000062 g / m² · h · mmHg). ✓ Hava geçirmez: Q4Pa-surf oranı < 1,4 m³/(h · m²). ✓ NF DTU 43.3’e uygundur. Trapez metal çatı konstrüksiyonlarında gereklilikler hakkındaki yönergeye göre; düşük ve orta nemli yaşam alanları için, kaplama altı sert zemin üzerinde, diğer gerekli bileşenlerin yanı sıra, buhar kesici membran kullanımı zorunludur. ✓ Kolay uygulanabilir ve delinmeye karşı dayanıklıdır. ✓ Kalorifik değeri düşüktür. Düşük ısı yüküne sahiptir (< 10.500 kJ/m²).
Uygulama bilgileri
Zemin, yağ ve tozdan arındırılmış, kuru ve homojen olmalıdır (membrana zarar verebilecek pürüzler giderilmeli). Çelik trapez uygulamalarında membran, kirişlere paralel veya dik olarak her iki yönde de döşenebilir. Bindirmeler en az 10 cm yapılmalıdır.