
DELTA®-WOODIXX
İmalat sürecinde ahşap bileşenlerin nemden güvenle korunması için kullanılan tam yüzey yapışkanlı örtü.
İmalatlarınızı hava durumuna göre planlamak ve uygulamak artık eskide kaldı. Tam yüzey yapışkanlı örtümüzü buhar geçirgenlik, şeffaflık ve uygulama kolaylığının mükemmel birleşimi olarak sizlere sunuyoruz. Aynı zamanda hızlı ve kolay uygulama avantajı da sağlıyor.
Oldukça şeffaf
Şeffaflığı sayesinde tüm işaretlemeler, frezelemeler ve delikler rahatça görülebilir. İçine hapsedilen nemin hızla kuruması bile gözle görülebilir. Böylece, herhangi bir gecikme olmadan uygulama devam edebilir.
Yüksek nem koruması
Yüksek buhar geçirgenliği ve düşük Sd değeri sayesinde nemden kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlar. Beklenmeyen bir şekilde nüfuz eden nem ise güvenle hızlıca kurur.
Kaymaz yüzey
DELTA®-WOODIXX, kaymaz yüzeyi sayesinde, yağışlı havalar ve dik yüzeylerde bile uygulama esnasında yüksek iş güvenliği sağlar.
Kolayca yazılabilir
Örtünün üzerine, ahşap üzerine yazar gibi rahatça kalem veya tebeşir ile işaretleme yapılabilir.
Rahatça konumlandırılabilir
Arkasında yer alan soyularak örtüden rahatça ayrılan ve örtünün yapışkan tarafının açılmasını sağlayan koruyucu folyo sayesinde rahatça konumlandırılabilir. Boyutsal olarak sabit olan özel güçlendirme katmanı sayesinde hızlı, düzgün ve düz bir şekilde uygulanabilir.
Tam yüzeyli yapışkan yapı
Örtünün yüzeye tamamen yapışıyor olması, eğimli destek elemanları, bağlantı yerleri ve diğer perforasyon alanlarının da güvenle korunmasını sağlar. Bu sayede, su lekeleri ve deformasyonlar olmayacaktır ve tüm tava yüzeyinin zımparalanması gibi zaman alan ilave iş yükü oluşmayacaktır.
Kolayca sökülebilir
Yapışkan yüzeyinin özel formülü sayesinde uygulandıktan hemen sonra yapıştırıldığı yüzeyden kolayca sökülebilir ve gerekirse yeniden yapıştırılabilir.
Çapraz lamine ahşap (CLT) ve ahşap karkas konstrüksiyonların prefabrik duvar ve tavan elemanlarının, özellikle gözle görülebilir kalitedeki tavan elemanlarının, taşıma, depolama, montaj ve imalat aşamalarında hava koşullarına karşı geçici olarak korunmasını sağlar
DELTA®-WOODIXX ister şantiyede ister taşımadan önce prefabrikasyon aşamasında uygulanabilir. Örtü, 25 cm'lik koruyucu folyolarından biri çıkartılıp kendi yapışkan yüzeyi sayesinde ilgili ahşap yüzeye kolayca serilir. Uygulama alanının genişliğine göre gerektikçe 25 cm'lik koruyucu folyo çıkartılarak uygulamaya devam edilir. Bağlantı yerlerinde şerit halinde kesilmiş DELTA®-WOODIXX kullanılabilir.
Dörken Sistem head office / Dörken Sistem merkez ofis
Sanayi Mahallesi D-130 Yanyol Caddesi No: 179 İzmit / KOCAELİ / TÜRKİYE
Tel: +90 262 335 6116
Fax: +90 262 335 6117
E-mail: info@doerken-sistem.com
For your technical questions / Ürünlerimizle ilgili teknik sorularınız için
E-mail: teknik@doerken-sistem.com
For our export department / İhracat departmanımıza doğrudan ulaşabilirsiniz
export@doerken-sistem.com
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Maksimum çekme direncinde uzama MD/CMD | yaklaşık 35/25 %, EN 12311-1 |
| Hava koşullarına maksimum dayanım | Tavan elemanlarının 6 haftaya kadar geçici olarak korunmasını sağlar |
| Malzeme | Buhar geçirgen işlevsel film ve entegre güçlendirme tabakasından oluşan, tam yüzey yapışkan özelliği olan çok katmanlı koruma örtüsü. |
| Isı dayanımı | -40 °C ile +80 °C |
| CE uygunluğu | EN 13859-1+2 |
| Yaşlandırma öncesi ve sonrası su geçirimsizlik (336h QUV) | W1 su geçirimsiz, EN 13859-1+2 |
| Yaşlandırma öncesi ve sonrası su geçirimsizlik (336h QUV) | W1 su geçirimsiz, EN 13859-1+2 |
| Yırtılma mukavemetiMD/CMD | yaklaşık 160/250 N, EN 12310 |
| Rulo ölçüsü | 30 m × 1,50 m |
| Isı dayanımı | -40 °C ile +80 °C |
| Rulo ölçüsü | 30 m × 1,50 m |
| Yüzey ağırlığı | 210 gr/m2 (koruyucu folyo olmadan), 265 gr/m2 (koruyucu folyo ile) |
| Yangın sınıfı | E (ahşap destek üzerinde test edilmiştir), EN 13501-1 |
| Basınç mukavemeti MD/CMD | yaklaşık 270/180 N/5 cm, EN 12311-1 |
| Hava koşullarına maksimum dayanım | Tavan elemanlarının 6 haftaya kadar geçici olarak korunmasını sağlar |
| Sd değeri | yaklaşık 0,18 m, EN ISO 12572 |
| Rulo ağırlığı | yaklaşık 13,95 kg (koruyucu folyo ve mukavva silindir ile) |
| CE uygunluğu | EN 13859-1+2 |
| Yırtılma mukavemetiMD/CMD | yaklaşık 160/250 N, EN 12310 |
| Rulo ağırlığı | yaklaşık 13,95 kg (koruyucu folyo ve mukavva silindir ile) |
| Boyutsal kararlılık | < 0,5 %, EN 1107-2 |
| Malzeme | Buhar geçirgen işlevsel film ve entegre güçlendirme tabakasından oluşan, tam yüzey yapışkan özelliği olan çok katmanlı koruma örtüsü. |
| Boyutsal kararlılık | < 0,5 %, EN 1107-2 |
| Maksimum çekme direncinde uzama MD/CMD | yaklaşık 35/25 %, EN 12311-1 |
| Yangın sınıfı | E (ahşap destek üzerinde test edilmiştir), EN 13501-1 |
| Sd değeri | yaklaşık 0,18 m, EN ISO 12572 |
| Basınç mukavemeti MD/CMD | yaklaşık 270/180 N/5 cm, EN 12311-1 |
| Yüzey ağırlığı | 210 gr/m2 (koruyucu folyo olmadan), 265 gr/m2 (koruyucu folyo ile) |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Avantajlar
✓ Oldukça şeffaf Şeffaflığı sayesinde tüm işaretlemeler, frezelemeler ve delikler rahatça görülebilir. İçine hapsedilen nemin hızla kuruması bile gözle görülebilir. Böylece, herhangi bir gecikme olmadan uygulama devam edebilir. ✓ Yüksek nem koruması Yüksek buhar geçirgenliği ve düşük Sd değeri sayesinde nemden kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlar. Beklenmeyen bir şekilde nüfuz eden nem ise güvenle hızlıca kurur. ✓ Kaymaz yüzey DELTA®-WOODIXX, kaymaz yüzeyi sayesinde, yağışlı havalar ve dik yüzeylerde bile uygulama esnasında yüksek iş güvenliği sağlar. ✓ Kolayca yazılabilir Örtünün üzerine, ahşap üzerine yazar gibi rahatça kalem veya tebeşir ile işaretleme yapılabilir. ✓ Rahatça konumlandırılabilir Arkasında yer alan soyularak örtüden rahatça ayrılan ve örtünün yapışkan tarafının açılmasını sağlayan koruyucu folyo sayesinde rahatça konumlandırılabilir. Boyutsal olarak sabit olan özel güçlendirme katmanı sayesinde hızlı, düzgün ve düz bir şekilde uygulanabilir. ✓ Tam yüzeyli yapışkan yapı Örtünün yüzeye tamamen yapışıyor olması, eğimli destek elemanları, bağlantı yerleri ve diğer perforasyon alanlarının da güvenle korunmasını sağlar. Bu sayede, su lekeleri ve deformasyonlar olmayacaktır ve tüm tava yüzeyinin zımparalanması gibi zaman alan ilave iş yükü oluşmayacaktır. ✓ Kolayca sökülebilir Yapışkan yüzeyinin özel formülü sayesinde uygulandıktan hemen sonra yapıştırıldığı yüzeyden kolayca sökülebilir ve gerekirse yeniden yapıştırılabilir.
Uygulama bilgileri
Çapraz lamine ahşap (CLT) ve ahşap karkas konstrüksiyonların prefabrik duvar ve tavan elemanlarının, özellikle gözle görülebilir kalitedeki tavan elemanlarının, taşıma, depolama, montaj ve imalat aşamalarında hava koşullarına karşı geçici olarak korunmasını sağlar DELTA®-WOODIXX ister şantiyede ister taşımadan önce prefabrikasyon aşamasında uygulanabilir. Örtü, 25 cm'lik koruyucu folyolarından biri çıkartılıp kendi yapışkan yüzeyi sayesinde ilgili ahşap yüzeye kolayca serilir. Uygulama alanının genişliğine göre gerektikçe 25 cm'lik koruyucu folyo çıkartılarak uygulamaya devam edilir. Bağlantı yerlerinde şerit halinde kesilmiş DELTA®-WOODIXX kullanılabilir.