Teknik Dökümanlar
Sikaflex® Construction Purform®
Sikaflex® Construction Purform® tek bileşenli, sarkmama özelliğine sahip, elastik poliüretan derz dolgu mastiğidir. İyi uygulama özellikleri ve yüksek hareket kabiliyeti sayesinde beton ve duvar cephelerdeki hareket ve birleşim derzlerinde kullanılır.
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Çekme Dayanımı | 23 °C ve %50 RH'de 28 gün kürlenir. 0.96 MPa |
| Shore A Sertliği | 23 °C ve %50 RH'de 28 gün kürlenir. > 20 |
| Yırtık yayılma dayanımı | 23 °C'de ve %50 RH'de 28 gün kürlenir. 6.0 N/mm |
| Servis Sıcaklığı | Maksimum +70 °C Minimum -40 °C |
| Derz Dizaynı | Hareket derzleri için genişlik en az 8 mm olmalı ve 40 mm'yi geçmemelidir. İç alanlardaki bağlantı derzleri gibi hareketli olmayan derzler için derz genişliği 8 mm'den az olabilir. Derz boyutları dolgu macununun hareket kabiliyetine uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır. Her durumda derzler en az 8 mm derinlikte olmalı veya genişlik/derinlik oranı 2:1 olmalıdır (hangisi daha büyükse). Derz tasarımı ve hesaplamaları hakkında daha fazla bilgi için Sika'nın Tasarım kılavuzu dokümanına bakınız: İnşaat derzlerinin boyutlandırılması veya Sika Teknik Servisleri ile iletişime geçin. |
| Elastik Geri Dönme | 23 °C'de ve %50 RH'de 28 gün kürlenir. 90 % |
| Hareket Kapasitesi | ± 25 % (EN ISO 9047) ± 50 % (ASTM C719) |
| Secant tensile modulus | 23 °C ve %50 RH'de 28 gün kürlenmiştir. +23 °C'de %100 uzamada ölçülmüştür 0.30 N/mm2 23 °C ve %50 RH'de 28 gün kürlenmiştir. -20 °C'de %100 uzamada ölçülmüştür 0.60 N/mm2 |
| Hava Etkisine Dayanımı | 10 (ISO 19862) |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Kullanım
Yapıların cephelerindeki birleşim ve hareket derzlerinin elastik derz sızdırmazlığında ve hava şartlarına karşı yalıtım sağlamak için kullanılır. Sikaflex® Construction Purform® aşağıdaki uygulama alanlarında kullanılır: Pencere ve kapı çerçevelerinin çevresindeCephe elemanlarının etrafındaPrekast elemanların etrafındaDış yalıtımlı cephe sistemlerindeki (EIFS) cephelerde Sikaflex® Construction Purform® iç ve dış cephe uygulamalarında kullanılır.
Avantajlar
Kolay uygulamaYüksek hareket kabiliyeti: ±%25 (ISO 9047), ±%50 (ASTM C719)Derz dolgusunun düşük modüle sahip olması nedeniyle uygulama yüzeyi üzerinde düşük stres oluşturmasıHava koşullarına karşı iyi dayanımİyi mekanik dayanımBirçok inşaat malzemesine iyi yapışmaMonomerik diizosiyanat içeriği < %0,1: kullanıcı güvenliği eğitimi gerekmez (REACH kısıtlaması 2023, Ek XVII giriş 74)
ÇEVRESEL BILGILER
Düşük emisyonlu malzemeler LEED v4: İç mekan uygulamalarında çevre kalitesinin sağlanmasına katkıda bulunur.GEV Emicode EC1plus
ONAYLAR / STANDARTLAR
EN 15651-1:2012'ye göre CE işareti ve performans beyanı: Binalardaki derzlerde ve yaya geçitlerinde yapısal olmayan kullanım için sızdırmazlık ürünleri - Part 1: Cephe elemanları için derz dolgusu, F EXT-INT CC 25 LMDerz dolgu sınıflandırması DIN EN ISO 11600, Sikaflex®-708 Construction, SKZ, Test Report No. 225964/22-IIIISO 11600 Sınıf F 25 LM
Kimyasal Yapı
Sika® Purform® poliüretan
Raf Ömrü
Üretim tarihinden itibaren 15 aydır.
Depolama Koşulları
Ürün orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş kapalı ambalajında, kuru koşullarda +5 °C ile +30 °C arasındaki sıcaklıklarda saklanmalıdır. Her zaman ambalaja bakın. Güvenli kullanım ve depolama hakkında bilgi için geçerli Güvenlik Bilgi Formuna bakın.
Yoğunluk
(1.45 ± 0.1) kg/l(ISO 1183-1)
Ürün Deklarasyonu
EN 15651-1:2012 F EXT-INT CC 25 LM ISO 11600:2002 Sınıf F 25 LM ASTM C 920-18 Hareket kapasitesi Sınıf 50
Dolgu Materyali
Kapalı hücreli, polietilen köpük destek çubuğu kullanın.
Sarkma
20 mm profil +50 °C'de test edilmiştir 0 mm
Ürün Sıcaklığı
Maksimum +40 °C Minimum +5 °C
Dış Ortam Hava Sıcaklığı
Maksimum +30 °C Minimum +5 °C
Yüzey Sıcaklığı
Maksimum +40 °C Minimum +5 °C Yoğuşmaya dikkat edin. Uygulama sırasında yüzey sıcaklığı çiğlenme noktasının en az +3 °C üzerinde olmalıdır.
Kürlenme Oranı
23 °C ve %50 R.H.'de 3 mm / 24 s
Kabuklaşma Süresi
23 °C ve %50 R.H.'de 60 dakika
Şekillendirme Süresi
23 °C ve %50 R.H.'de 40 dakika