Sikaplan® TM-15
Sikaplan® TM-15 (kalınlık 1.5 mm) polyolefin (FPO) esaslı, Polyester taşıyıcılı, çok tabakalı, mükemmel boyutsal stabiliteye sahip EN 13956 normuna uygun sentetik çatı su yalıtım membranıdır. Sikaplan® TM-15, her türlü küresel iklim koşulunda kullanılmak için tasarlanmış, sıcak hava ile kaynaklanabilen, UV dayanımlı çatı su yalıtım membranıdır.
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Uzama | boyuna (md)1) ≥ 13 % enine (cmd)2) ≥ 13 % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Yangına Tepki | Sınıf/ Class E (EN ISO 11925-2, EN 13501-1 göre sınıflandırma) |
| USGBC LEED Derecelendirmesi | Renk İlk durum 3 yaşında beyaz SRI > 82 SRI > 64 LEED V4 SS kredi 5 opsiyon 1 minimum gerekliklerini sağlar. |
| Su Geçirimsizlik | Geçti (EN 1928) |
| Derz Yırtılma Direnci | ≥ 500 N/50 mm (EN 12317-2) |
| Güneş Yansıtması | Renk İlk durum 3 yaşında Test eden kurum beyaz 0.89 0.89 Intertek |
| Bitüme Temas | Geçti3) (EN 1548) 3) Sikaplan® TM bitümle uyumludur |
| Yırtılma Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 250 N enine (cmd)2) ≥ 250 N 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Statik Yük Dayanımı | yumuşak yüzey ≥ 20 kg rijit yüzey ≥ 20 kg |
| Dolu Dayanımı | rijit yüzey ≥ 18 m/s esnek yüzey ≥ 28 m/s |
| Boyutsal Stabilite | boyuna (md)1) ≤ |0,5| % enine (cmd)2) ≤ |0,2| % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Dış Ortam Yangın Performansı | BROOF (t1) < 20° (EN 1187) (EN 13501-5) |
| Güneş Yansıtma İndeksi | Renk İlk durum 3 yaşında Test Kurumu beyaz 100 83 Intertek CRRC test ettiği ürünlerin listesi Cool Roof Rating Council (CRRC) ürün bilgi bankasında vardır. |
| Su İçeren Kimyasal Sıvıların Etkisi | İsteğe bağlı (EN 1847) |
| Derz Sıyrılma Direnci | Hata modu: C, derzde hasar yok (EN 12316-2) |
| Düşük Sıcaklıkta Katlanabilirlik | ≤ -25°C (EN 495-5) |
| Isıl Yayma | Renk İlk durum 3 yaşında Test eden kurum beyaz 0.89 0.89 Intertek |
| UV Dayanımı | Geçti (> 5000 h / grade 0) (EN 1297) |
| Darbe Dayanımı | sert yüzey ≥ 600 mm yumuşak yüzey ≥ 800 mm |
| Çekme Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 900 N/50 mm enine (cmd)2) ≥ 900 N/50 mm 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Kullanım
Su yalıtımı membranı olarak: Mekanik sabitlemeli sistemlerde.
Avantajlar
UV etkisine dayanımSürekli rüzgar etkisine dayanımDarbe yükü ve dolu dayanımıTüm yaygın çevresel etkilere karşı dayanımMikro organizmalara karşı dayanımEski bitümle uyumSıcak hava ile kaynaklanabilenAlevli ekipmana gerek duymazGeri dönüşümlü
ÇEVRESEL BILGILER
LEED v4 SSc 5 (Option 1): Isı azaltma - ÇatıLEED v4 MRc 3 (Option 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu Oluşturma – Hammadde kaynaklarıLEED v4 MRc 4 (Option 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu Oluşturma - Malzeme bileşenleriLEED v2009 SSc 7.2 (Option 1): Isı azaltma - ÇatıLEED v2009 MRc 4 (Option 2): Geri dönüşüm oranı
ONAYLAR / STANDARTLAR
EN 13956'ya göre CE işaretlemesi ve performans beyanı- Çatı su yalıtımı için polimerik serme membranı
Kimyasal Yapı
Esnek polyolefin (FPO)
Raf Ömrü
Üretim tarihinden itibaren 5 yıl
Depolama Koşulları
Ürün açılmamış ve hasar almamış ambalajında + 5 °C ile + 30 °C arasında saklanmalıdır. Yatay olarak depolanmalıdır. Taşınırken veya depolanırken paletleri ürünlerin üzerine koymayınız.
Ürün Deklarasyonu
EN 13956- Polimerik çatı membranı
Görünen Bozukluklar
Geçti (EN 1850-2)
Etkili Kalınlık
1,50 mm (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Düzlük
≤ 30 mm (EN 1848-2)
Yassılık
≤ 10 mm (EN 1848-2)
Birim Alan için Ağırlık
1,60 kg/m² (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Uyumluluk
Sikaplan® TM-15 çatı kaplamasına uygun tüm ısı yalıtımı ve tesviye katmanlarıyla kullanılabilir. Ayırıcı katman gerekmez. Sikaplan® TM-15 direkt olarak mevcut, temizlenmiş, seviyeli bitümlü çatı örtüsünün üzerine uygulanabilir. Membran yüzeyinde renk değişiklikleri bitüm ile doğrudan temas durumunda ortaya çıkabilir.
Dış Ortam Hava Sıcaklığı
-15 °C min. / +60 °C maks.
Yüzey Sıcaklığı
-25 °C min. / +60 °C maks.