Sikaplan® TM-12
Sikaplan® TM-12 (kalınlık 1.2 mm) polyolefin (FPO) esaslı, Polyester taşıyıcılı, çok tabakalı, mükemmel boyutsal stabiliteye sahip EN 13956 normuna uygun sentetik çatı su yalıtım membranıdır. Sikaplan® TM-12, her türlü küresel iklim koşulunda kullanılmak için tasarlanmış, sıcak hava ile kaynaklanabilen, UV dayanımlı çatı su yalıtım membranıdır.<br />
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Güneş Yansıtma İndeksi | Renk İlk durum 3 yaşında Test eden kurum beyaz 100 83 Intertek CRRC test ettiği ürünlerin listesi Cool Roof Rating Council (CRRC) ürün bilgi bankasında vardır. |
| USGBC LEED Derecelendirmesi | Renk İlk durum 3 yaşında beyaz SRI > 82 SRI > 64 LEED V4 SS kredi 5 opsiyon 1 minimum gerekliklerini sağlar. |
| Uzama | boyuna (md)1) ≥ 13 % enine (cmd)2) ≥ 13 % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Güneş Yansıtması | Renk İlk durum 3 yaşında Test eden kurum beyaz 0.89 0.89 Intertek |
| Düşük Sıcaklıkta Katlanabilirlik | ≤ -25 °C (EN 495-5) |
| Su Geçirimsizlik | Geçti (EN 1928) |
| Isıl Yayma | Renk İlk durum 3 yaşında Test eden kurum beyaz 0.89 0.89 Intertek |
| Dış Ortam Yangın Performansı | (ENV 1187) BROOF (t1) < 20 °C (EN 13501-5) |
| UV Dayanımı | Geçti (> 5000 h / grade 0) (EN 1297) |
| Yırtılma Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 250 N enine (cmd)2) ≥ 250 N 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Çekme Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 800 N/50 mm enine (cmd)2) ≥ 800 N/50 mm 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Derz Yırtılma Direnci | ≥ 500 N/50 mm (EN 12317-2) |
| Yangına Tepki | Sınıf/ Class E (EN ISO 11925-2, EN 13501-1 göre sınıflandırma) |
| Derz Sıyrılma Direnci | Hata modu: C, derzde hasar yok (EN 12316-2) |
| Darbe Dayanımı | sert altyüzey ≥ 500 mm yumuşak altyüzey ≥ 700 mm |
| Su İçeren Kimyasal Sıvıların Etkisi | İsteğe bağlı (EN 1847) |
| Dolu Dayanımı | rijit altyüzey ≥ 17 m/s esnek altyüzey ≥ 23 m/s |
| Statik Yük Dayanımı | yumuşak altyüzey ≥ 20 kg rijit altyüzey ≥ 20 kg |
| Boyutsal Stabilite | boyuna (md)1) ≤ |0,5| % enine (cmd)2) ≤ |0,2| % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Bitüme Temas | Geçti3) (EN 1548) 3) Sikaplan® TM bitümle uyumludur. |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Kullanım
Su yalıtımı membranı olarak: Mekanik sabitlemeli sistemlerde
Avantajlar
UV etkisine dayanımSürekli rüzgar etkisine dayanımDarbe yükü ve dolu dayanımıTüm yaygın çevresel etkilere karşı dayanımMikro organizmalara karşı dayanımEski bitümle uyumSıcak hava ile kaynaklanabilenAlevli ekipmana gerek duymazGeri dönüşümlü
ÇEVRESEL BILGILER
LEED v4 SSc 5 (Option 1): Isı azaltma - Çatı (sadece traffic white)LEED v4 MRc 3 (Option 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu Oluşturma – Hammadde kaynaklarıLEED v4 MRc 4 (Option 2): Ürün Açıklaması ve Optimizasyonu Oluşturma - Malzeme bileşenleriLEED v2009 SSc 7.2 (Option 1): Isı azaltma - ÇatıLEED v2009 MRc 4 (Option 2): Geri dönüşüm oranı
ONAYLAR / STANDARTLAR
EN 13956'ya göre CE işaretlemesi ve performans beyanı- Çatı su yalıtımı için polimerik serme membranı
Kimyasal Yapı
Esnek polyolefin (FPO)
Raf Ömrü
Üretim tarihinden itibaren 5 yıl.
Depolama Koşulları
Ürün açılmamış ve hasar almamış ambalajında + 5 °C ile + 30 °C arasında saklanmalıdır. Yatay olarak depolanmalıdır. Taşınırken veya depolanırken paletleri ürünlerin üzerine koymayınız.
Ürün Deklarasyonu
EN 13956- Polimerik çatı membranı
Görünen Bozukluklar
Geçti (EN1850-2)
Etkili Kalınlık
1,20 mm (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Düzlük
≤ 30 mm (EN 1848-2)
Yassılık
≤ 10 mm (EN 1848-2)
Birim Alan için Ağırlık
1.28 kg/m² (-5 % / +10 %) (EN 1849-2)
Uyumluluk
Sikaplan® TM-12 ürünü tüm ısı yalıtım levhaları ve tesviye tabakalarının üzerinde çatıda kullanılabilir. Ayrıca ayırıcı tabakaya gerek duymaz. Sikaplan® TM-12 ürünü gerekli yüzey hazırlığı yapıldığında yenileme projelerinde kullanılabilir. Direkt bitüm ile temas ederse yüzeyinde renk değişikliği olabilir.
Dış Ortam Hava Sıcaklığı
-15 °C min. / +60 °C maks.
Yüzey Sıcaklığı
-25 °C min. / +60 °C maks.