Sikaplan® G-12
Sikaplan® G-12 (kalınlık 1.2mm) EN 13956’ya uygun yüksek kalite polivinilklorür (PVC) esaslı polyester taşıyıcılı sentetik çatı su yalıtım membranıdır.
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| UV Dayanımı | Geçti (> 5000 h / grade 0) (EN 1297) |
| Derz Yırtılma Direnci | ≥ 600 N/50 mm (EN 12317-2) |
| Yangına Tepki | Sınıf/ Class E (EN ISO 11925-2, sınıflandırma EN 13501-1) |
| Uzama | boyuna (md)1) ≥ 15 % enine (cmd)2) ≥ 15 % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Su Geçirimsizlik | Geçti (EN 1928) |
| Boyutsal Stabilite | boyuna (md)1) ≤ |0.5| % enine (cmd)2) ≤ |0.5| % 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Su İçeren Kimyasal Sıvıların Etkisi | İsteğe bağlı (EN 1847) |
| USGBC LEED Derecelendirmesi | Renk İlk durum 3 yıllık RAL 9016 SRI > 82 - |
| Güneş Yansıtma İndeksi | Renk İlk durum 3 yıl Test Kurumu RAL 9016 110 - Sika RAl 7047 61 - Sika CRRC test listeleri Cool Roof Rating Council (CRRC) ürün bilgi bankasında vardır. |
| Düşük Sıcaklıkta Katlanabilirlik | ≤ -25°C (EN 495-5) |
| Derz Sıyrılma Direnci | derzde sorun yok (EN 12316-2) |
| Darbe Dayanımı | sert yüzey ≥ 300 mm yumuşak yüzey ≥ 600 mm |
| Yırtılma Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 150 N enine (cmd)2) ≥ 150 N 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Dolu Dayanımı | rijit yüzey ≥ 17 m/s esnek yüzey ≥ 25 m/s |
| Çekme Dayanımı | boyuna (md)1) ≥ 1000 N/50 mm enine (cmd)2) ≥ 900 N/50 mm 1) md = makine yönü 2) cmd = makine yönüne dik |
| Dış Ortam Yangın Performansı | BROOF(t1) < 20° BROOF(t3) < 10° (EN 13501-5) |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Avantajlar
Sürekli UV etkisine dayanıklıdır.Sürekli rüzgar etkisine dayanıklıdır.Yüksek su buharı geçirebilme kapasitesi.Bir çok çevresel etkiye dayanım.İyi kaynaklanabilme özelliği.Geri dönüşümlü.
ONAYLAR / STANDARTLAR
EN 13956 – Çatı su yalıtımı için polimerik örtüler, sertifikalandırmayı yapan ve CE işaretlemesini yapan onaylanmış kuruluş 1213-CPD-4125/4127.Yangın davranışı EN 13501-1. Sınıf/ Class E.Harici yangın performansı ENV 1187’ye göre test edilmiş ve EN 13501-5’e göre sınıflandırılmıştır: BROOF(t1), BROOF(t3)Factory Mutual (FM) Onayı Sınıf: 4470.EN ISO 9001/14001 Kalite Yönetim Sistemi.
Raf Ömrü
Açılmamış, orjinal paketinde üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.
Depolama Koşulları
Rulolar, yatay pozisyonda, doğrudan güneş ışığı, yağmur ve kar gibi etkilerden korunarak palet üzerinde, +5 °C ile +30 °C arasında saklanmalıdır.
Ürün Deklarasyonu
EN 13956
Görünen Bozukluklar
Geçti (EN 1850-2)
Etkili Kalınlık
1.2 mm (- 5 % / + 10 %) (EN 1849-2)
Düzlük
≤ 30 mm (EN 1848-2)
Yassılık
≤ 10 mm (EN 1848-2)
Birim Alan için Ağırlık
1.5 kg/m² (-5 / +10 %) (EN 1849-2)
Uyumluluk
EPS, XPS, PUR, PIR veya PF gibi malzemeler ürün performansını olumsuz yönde etkileyeceğinden, bu malzemeler ile doğrudan temas etmesini engelleyiniz. Katran, bitüm, yağ ve solvent içeren malzemelere karşı dayanıklı değildir.
Dış Ortam Hava Sıcaklığı
-15 °C min. / +60 °C maks.
Yüzey Sıcaklığı
-25 °C min. / +60 °C maks.