
DELTA®-MS 20 DRAIN
DELTA®-MS 20 DRAIN, olağanüstü drenaj kapasitesine sahip Jeokompozit drenaj levhası olarak yoğun yağış ya da su girişine maruz kalan yerlerde, yüksek drenaj kapasitesi sayesinde suya ve hidrostatik basınca karşı üstün güvenlik sağlar.
Uzun drenaj mesafesi
Saniyede 10 l/m'lik yüksek drenaj kapasitesi sayesinde son derece düşük eğimlerde bile uzun drenaj mesafelerine sahiptir (eğim gradyanı i=1).
Entegre kendinden yapışkanlı kenar
Entegre kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar.
Betonun kalitesini korumasına yardımcı
Betonla stabil şekilde bütünleşir. Üzerine dökülen beton kabarcıklar içerisine dolar ve DELTA-MS 20 DRAIN, beton şerbetinin zemine sızmasını engeller. Böylece beton, su / çimento oranında herhangi bir değişiklik olmaksızın sertleştiğinde beton kalitesi korunur. Ayrıca, üzerine dökülen zemin betonunun su ve şerbetini kaybetmeden sağlıklı priz almasını sağlar.
Tünellerde yüksek drenaj
Yüksek su girişi öngörülen Aç-Kapa tipi tünellerin inşasında, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha uzun ömürlü, güvenilir ve ekonomik koruma ve drenaj çözümüdür.
Dörken Sistem head office / Dörken Sistem merkez ofis
Sanayi Mahallesi D-130 Yanyol Caddesi No: 179 İzmit / KOCAELİ / TÜRKİYE
Tel: +90 262 335 6116
Fax: +90 262 335 6117
E-mail: info@doerken-sistem.com
For your technical questions / Ürünlerimizle ilgili teknik sorularınız için
E-mail: teknik@doerken-sistem.com
For our export department / İhracat departmanımıza doğrudan ulaşabilirsiniz
export@doerken-sistem.com
Profesyonel Destek
Uygulama veya şartname hazırlığı sürecinde uzman ekibimize danışabilirsiniz.
Teknik Detay Tablosu
Ürüne ait teknik bilgiler tablo düzenine göre otomatik gösterilmektedir.
| Alt Başlık | Açıklama |
|---|---|
| Basınç mukavemeti | yaklaşık 200 kN/m² (EN ISO 25619-2) |
| Malzeme (Jeotekstil) | PP |
| Basınç mukavemeti | yaklaşık 200 kN/m² (EN ISO 25619-2) |
| Isı dayanımı | -30 °C to ile 80 °C |
| Drenaj kapasitesi 20 kN/m2 yük altında (i = 1,0) | 10 l/s · m (EN ISO 12958) |
| Drenaj kapasitesi 20 kN/m2 yük altında (i = 1,0) | 10 l/s · m (EN ISO 12958) |
| Hava koşullarına karşı dayanıklılık | Uygulandıktan sonra en geç iki hafta içinde üzeri kapatılmalıdır. |
| Çekme mukavemeti | MD > 500 N/50 mm / CMD > 350 N/50 m |
| Malzeme (Kabarcıklı levha) | HDPE |
| Kabarcıklar arasındaki hava hacmi | yaklaşık 14 l/m² |
| Rulo ölçüleri | 10 m x 2,00 m |
| Malzeme (Jeotekstil) | PP |
| Kabarcık yüksekliği | 20 mm |
| Rulo ölçüleri | 10 m x 2,00 m |
| Hava koşullarına karşı dayanıklılık | Uygulandıktan sonra en geç iki hafta içinde üzeri kapatılmalıdır. |
| Kabarcıklar arasındaki hava hacmi | yaklaşık 14 l/m² |
| Malzeme (Kabarcıklı levha) | HDPE |
| Isı dayanımı | -30 °C to ile 80 °C |
| Kabarcık yüksekliği | 20 mm |
| Çekme mukavemeti | MD > 500 N/50 mm / CMD > 350 N/50 m |
Ürün Özellikleri
Teknik detaylar ve kullanım alanları.
Avantajlar
✓ Uzun drenaj mesafesi Saniyede 10 l/m'lik yüksek drenaj kapasitesi sayesinde son derece düşük eğimlerde bile uzun drenaj mesafelerine sahiptir (eğim gradyanı i=1). ✓ Entegre kendinden yapışkanlı kenar Entegre kendinden yapışkanlı kenarı sayesinde uygulama kolaylığı ve anında sızdırmazlık sağlar. ✓ Betonun kalitesini korumasına yardımcı Betonla stabil şekilde bütünleşir. Üzerine dökülen beton kabarcıklar içerisine dolar ve DELTA-MS 20 DRAIN, beton şerbetinin zemine sızmasını engeller. Böylece beton, su / çimento oranında herhangi bir değişiklik olmaksızın sertleştiğinde beton kalitesi korunur. Ayrıca, üzerine dökülen zemin betonunun su ve şerbetini kaybetmeden sağlıklı priz almasını sağlar. ✓ Tünellerde yüksek drenaj Yüksek su girişi öngörülen Aç-Kapa tipi tünellerin inşasında, geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha uzun ömürlü, güvenilir ve ekonomik koruma ve drenaj çözümüdür.